FİNCANLAR

Sıcak bir kahve veya güzel demli bir çay gibisi yoktur, hele bir de el yapımı seramik bir fincandan içiyorsanız..

Nuvo’da değişik modellerde, farklı desenlerde, dekorlarda, farklı boyutlarda pek çok fincan üretiyoruz. Kimi tornada çekilmiş, kimi kalıpla şekillendirilmiş, kimi sade ve minimalist, kimiyse epey süslü..

Tüm fincanlarımız porselen veya stoneware (pekişmiş çini) çamuruyla üretilmekte ve 1200 derecede pişirilmektedir. Kullanılan tüm sırlar gıdaya uygundur.

Stoklar dahilindeki tüm fincanlarımızı, Shopier hesabımızda fotoğrafları ve tüm detaylı bilgileri ile inceleyebilirsiniz.

ÇENTİK

Çeşitli tekniklerle şekillendirilmiş fincanların yüzeyini kazıyarak benzersiz dokular elde edilir. Tat alma duyusuyla birlikte insanın dokunma duyusuna da hitap eden fincanlar oluşur.

ÇİZİMLİ FİNCANLAR

Çizimli fincanlarımız yine en sevdiklerimizden..

Bu fincanlar döküm yöntemiyle şekillendiriliyorlar. Her fincanın üzerindeki desenler (yine her biri farklı tasarımda) tamamen el çizimidir. Bu çizimler özel sıraltı boya kalemleriyle yapılmaktadır. Sonrasında gıdaya uygun şeffaf sır ile sırlanıp 1200 derecede pişirim yapılmaktadır.

PLAKA İLE ŞEKİLLENDİRİLMİŞ KUPALAR

Porselen ve çeşitli stoneware çamurların plaka şeklinde açılıp kesilip birleştirilmesiyle oluşturulan, çoğunlukla büyükçe boyutlarda olan kupalardır. Değişik doku, desen, renk ve boyutlarda olabilirler. Genelde bu kupalarda efektli sırlar kullanarak seramik malzemesinin sonsuz renk ve doku çeşitliliğinden faydalanmayı amaçlıyoruz.

GECECİL FİNCANLAR

Tam da adının anlattığı gibi bir gece vakti bir bahçede uçuşan güveler, çimlerin arasında eğreltiotları, mantar, gökteki yıldızlar ve aydan ilhamla..

Her bir Gececil fincan, tornada çekilerek üretilmiştir. Sgrafitto tekniği ile uygulanan desenlerin her biri farklıdır, bu da her bir fincanı tek kılar.

Menu
Satın Al